Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków Damian Adamczyk Kancelaria Komornicza Nr I we Wrocławiu
Al. Armii Krajowej 8c/5, 50-541 Wrocław
tel. 71 889 00 98, fax: 71 721 57 57 wroclaw.adamczyk@komornik.pl
ING Bank Śląski S.A.
12 1050 1575 1000 0092 3984 2199

KOD EPU: 2489

Zakres terytorialny


Zakres terytorialny

Zgodnie z art. 10 Ustawy o komornikach sądowych, wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze sądu apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii. Wyboru można dokonać w sytuacji, kiedy przedmiotem egzekucji bądź zabezpieczenia ma być roszczenie o charakterze pieniężnym albo niepieniężnym. Tutejsza kancelaria działa na obszarze Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, co oznacza, że wierzyciel może wybrać tutejszego komornika do prowadzenia sprawy jeżeli dłużnik/dłużna spółka zamieszkuje/ma siedzibę na obszarze województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Należy jednak pamiętać o tym, że w wypadku roszczeń o charakterze niepieniężnym, ustawodawca przewidział pewne wyjątki od zasady możności wyboru komornika. Otóż z prawa wyboru nie można skorzystać w sytuacji, gdy sprawa dotyczy:

  • egzekucji z nieruchomości,
  • o wydanie nieruchomości,
  • o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości,
  • o opróżnienie pomieszczeń w tym lokali mieszkalnych z osób i rzeczy,
  • w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

W wypadku zaistnienia jednej z wyżej opisanych sytuacji, wniosek o wszczęcie egzekucji można skierować wyłącznie do komornika, który jest właściwy ze względu na miejsce położenia nieruchomości.

Wszczęcie postępowania

Celem zainicjowania postępowania egzekucyjnego należy przedłożyć oprócz tytułu wykonawczego również wniosek egzekucyjny. Wnioski egzekucyjne dostępne są na stronie internetowej tutejszej kancelarii w zakładce wnioski.

Prawidłowo wypełniony wniosek powinien zawierać poniższe elementy:

  • imię, nazwisko/nazwę wierzyciela ze wskazaniem adresu zamieszkania/siedziby, numer PESEL/NIP i numeru rachunku bankowego, na który należy przekazywać wyegzekwowane należności,
  • imię, nazwisko/nazwę dłużnika wraz z adresem zamieszkania/siedziby i numerem PESEL/NIP
  • oznaczenie tytułu wykonawczego,
  • wskazanie kwot mających być przedmiotem egzekucji t.j. należności głównej, odsetek (ich rodzaju i wysokości), innych kosztów,
  • w wypadku, kiedy korzystamy z prawa wyboru komornika, to we wniosku musi się znaleźć stosowne oświadczenie, że wyboru dokonano na podstawie art. 10.1. Ustawy z dnia 22.03.2018 r. o komornikach sądowych.

Wniosek musi być opatrzony własnoręcznym podpisem.

Wierzyciel nie ma obowiązku posiadania informacji o majątku dłużnika. Organ egzekucyjny w drodze zapytań kierowanych do urzędów i rejestrów uzyskuje informację o majątku dłużnika, do którego można skierować egzekucję, a co za tym idzie – zaspokoić roszczenie wierzyciela.

 

 

 

"Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze właściwości sądu apelacyjnego..."
TO JEST NA TERENIE WOJEWÓDZTW DOLNOŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO.

 

 

Właściwość terytorialna

Miasto Wrocław dzielnica Krzyki
gmina Kobierzyce, gmina Żórawina, Sobótka

 

 

Wykaz ulic dla Wrocław-Krzyki:

Afgańska, Aleja Róż, Aleja Słowackiego, Arabska, Bengalska, Biegła, Bieruńska, Birmańska, Blizanowicka, Bogucicka, Boiskowa, Brochowska, Brzeska, Bytomska, Centralna, Chińska, Chmurna, Chorzowska, Chudoby, Czechowicka, Filipińska, Gliwicka, Głubczycka, Gogolińska, Górnośląska, Indyjski Plac, Japońska, Jemeńska, Jordańska, Karwińska, Katowicka, Kładka Barani Skok, Kładka na Grobli, Kładka Parkowa, Kładka Siedlecka, Kładka Żabia, Kochłowicka, Komuny Paryskiej (od 48 do końca i od 43 do końca), Koreańska, Kościuszki (od 123 do końca, od 116 do końca), Kozielska, Krakowska, Krzywa Grobla, Księska, Laotańska, Leonarda da Vinci, Lisia, Łukasińskiego, Maja 3-go, Mandżurska, Marsowa, Mazowiecka, Miernicza, Międzyrzecka, Młoda, Mongolski Plac, Mościckiego, Myszkowska, Na Grobli, Na Niskich Łąkach, Nepalska, Nizinna, Okólna, Opatowicka, Opolska, Pakistańska, Palestyńska, Pięćdziesięciu Bohaterów, Pionierów, Piwniczna, Plac Zgody, Polna, Popielskiego, Prądzyńskiego, Pszczyńska, Pułaskiego, Raciborska, Rakowiecka, Rybnicka, Sadowa, Semaforowa, Siewierska, Skibińskiego, Sosnowiecka, Społeczna, Starodworska, Syjamska, Szybka, Świątnicka, Świstackiego, Tarnogórska, Tatarska, Topolowa, Traugutta, Tybetańska, Tyska, Wadowicka, Walońska, Warszawska, Wesołowskiego, Węgierska, Wiaduktowa, Wietnamska, Więckowskiego, Wilcza, Wodzisławska, Woskowa, Wybrzeże Słowackiego, Zabrzańska, Zagłębiowska, Zalewowa, Zawierciańska, Zgodna, Ziemniaczana, Żabia Ścieżka, Asfaltowa, Bardzka, Będzińska, Bielawska, Biskupa Bernarda Bogedaina, Boczna, Borowska, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Buforowa, Ciepła, Czechowa Antoniego, Dawida Jana Władysława, Gen. Dąbrowskiego, Długopolska, Dobrzyńska, Dróżnicza, Dusznicka, Dworcowa nr parzyste, Dyrekcyjna, Działkowa, Dzierżoniowska, Gajowa, Gazowa, Glebowa, Gliniana, Glogera Zygmunta, Hajducka, Hauke Bossaka, Henrykowska, Hercena, Hubska, Jabłeczna, Jagodzińska, Św. Jerzego, Jesionowa, Joannitów, Kamieniecka, Gen. Kniaziewicza, Klasztorna, Klimasa, Komuny Paryskiej od nr 46 i do nr 41, Konduktorska, Pl. Konstytucji, Kościuszki od nr 81 do nr 109 i od nr 68 do nr 106, Krasińskiego, Krynicka, Kudowska, Laskowa, Lądecka, Lniana, Łagiewnicka, Łódzka, Małachowskiego, Międzyleska, Morelowa, Morwowa, Niemczańska, Nyska, Orzechowa, Otmuchowska, Owocowa, Paczkowska, Pieszycka, Pietrzykowicka, Piękna, Piławska, Podwale od nr 67 dk, Prudnicka, Przestrzenna, Puszczykowska, Sarnia, Sernicka, Smardzowska, Spiska, Sygnałowa, Śliczna, Śliwkowa, Świeradowska, Tarnogajska, Terenowa, Tomaszowska, Wapienna, Wesoła, Widna, Wieczysta, Winogronowa, Worcella, Wróblewskiego Plac, Wylotowa, Zamenhofa Plac, Zaruskiego, Ząbkowicka, Ziębicka, Złotostocka, Zegiestowska, Zmorskiego Romana. Gen. Abrachama, Agrestowa, Al. Akacjowa, Aliancka, Ametystowa, Alpejska, Al. Armii Krajowej, Al. Dębowa, Al. Gen. Hallera od nr 1-27 i od nr 2-34, Al. Jarzębinowa, Al. Jaworowa, Al. Karkonoska, Al. Kasztanowa, Al. Lipowa, Al. Wiązowa, Al. Wiśniowa, Aliancka, Ametystowa, Balladyny, Biwakowa, Bliska, Bohaterska, Gen. Mikołaja Bołtucia, Borówczana, Braterska, Brossa, Brylantowa, Brzezińska, Buraczana, Bursztynowa, Burzowa, Chlebowa, Chłodna, Cisowa, Chyżan, Cukrowa, Czekoladowa, Czeremchowa, Czereśniowa, Czerska obecnie Weigla, Czołgistów, Daleka, Dalemińców, Płk. Stanisława Dąbka, Dereniowa, Deszczowa, Diamentowa, Dożynkowa, Drukarska, Energetyczna, Gen. Juliana Filipowicza, Fizylierska, Gajowicka (wszystkie parzyste i nieparzyste od nr 57 dk), Gałczyńskiego, Garwolińska, Gerberowa, Goetla Walerego, Goleszan, Goplan Grabskiego, Gradowa, Gen. Grota-Roweckiego, Grójecka, Gen. Grzmota-Skotnickiego, Gwiaździsta, Halna, Hippiczna, Hirszfelda Plac, Hubala Mora, Hufcowa, Jagodowa, Jantarowa, Januszowicka, Jarzynowa, Jasienicy Pawła, Jaspisowa, Jastrzębia, Jesienna, Jeździecka, Jutrzenki, Kabaczkowa, Kalinowa, Kampinoska, Kamienna od nr 1-67, od nr 2-80, od nr 69 i od nr 82 dk, Karmelkowa od nr 70 dk, Gen. Kleeberga Franciszka, Ks. Klimasa Czesława, Kobierzycka, Kolarska, Komandorska od nr 5 dk i od nr 6 dk, Końska, Korfantego Wojciecha, Kosmiczna, Kostrzyńska, Kościelna, Krakusa, Krucza od nr 1-31 i od nr 2-68, Kryniczna, Krzycka, Kujawska, Kurpiów, Kusztelana Stanisława, Kutnowska, Kwitnąca, Gen. Kutrzeby, Letnia, Lubuska od nr 1-7, Lwowska, od nr 63 dk i 45, Łanowa, Łączności, Łubinowa, Łuczan, Łysogórska, Malinowa, Marcepanowa, Marchewkowa, Płk. Masztalerza, Motylkowa, Nasypowa, Nefrytowa, Nektarowa, Nenckiego Marcelego, Nenufarowa, Oboźna, Obrońców Poczty Gdańskiej, Oficerska, Okrężna, Ołtaszyńska, Oraczy, Orla, Orłowicza Mieczysława, Owsiana, Ożynowa, Pabianicka, Pachnąca, Parafialna, Partynicka, Pawia do ul. Klasztornej, Piechoty, Piernikowa, Pl. Powstańców Śląskich, Pl. Szeli Jakuba, Pocztowa, Podchorążych, Pogodna, Polarna, Połabian, Południowa, Poranna, Poronińska, Porzeczkowa, Powiewna, Powstańców Śląskich, Poziomkowa, Pretficza Bernarda od nr 2-28 i od nr 1-17, Przemysłowa, Przyjaźni, Przystankowa, Pszczalarska, Półtuska, Racławicka, Radarowa, Radłowa, Radosna, Rapackiego Mariana, Ratajów, Rawska, Redarów, Rozmarynowa, Róży Wiatrów, Rubinowa, Rzepakowa, Sanocka, Sąsiedzka, Sezamkowa, Sępia, Sedliczan, Sieradzka, Siewców, Skarbowców, Skibowa, Skierniewicka, Skrajna, Skwerowa, Skwierzyńska od nr 1-21 i od nr 2-24, Słoneczna, Słotna, Słowicza, Słowińców, Snopkowa, Sochaczewska, Sokola od nr 25 dk i od nr 15 dk, Gen. Sosnkowskiego, Sowia, Spadochroniarzy, Spokojna, Stajenna, Starzyńskiego Stefana, Storczykowa, Strachowskiego Bartłomieja, Strączkowa, Studzienna, Stysia Wincentego, Mjr. Sucharskiego, Sudecka, Supińskiego, Swobodna, Synów Pułku, Szafera, Szarych Szeregów, Szczepowa, Szczytowa, Szmaragdowa, Szparagowa, Szronowa, Sztabowa od nr 51 dk i od nr 36 dk, Ślężna, Świt, Tarninowa, Tenisowa, Traktorowa, Trwała, Turkusowa, Turniejowa, Tuwima, Uczniowska, Ulanowskiego, Ułańska, Unruga, Upalna, Waflowa, Wałbrzyska, Wandy, Warsztatowa, Ks. Wawrzyniaka, Wieczorna, Wieletów, Wielka od nr 1-59 i od nr 2-54, Wietrzna, Wiosenna, Gen. Włada, Wolbromska, Wolinian, Wyścigowa, Zabrodzka, Zaolziańska, Zapaśnicza, Zaporoska od nr 8 dk i od nr 15 dk, Zaułek Browarny, Zawiszy Czarnego, Zdrojna, Zefirowa, Zielińskiego Tadeusza od nr 19 dk i od nr 20 dk, Zimowa, Zwiadowców, Zwycięska, Żeńców, Żniwna, Żołnierska.

 

 

Wykaz miejscowości dla gminy Kobierzyce:

Bąki, Bielany Wrocławskie, Biskupice Podgórne, Budziszów, Chrzanów, Cieszyce, Damianowice, Dobkowice, Domasław, Jaszowice, Kobierzyce, Królikowice, Krzyżowice, Księginice, Kuklice, Magnice, Małuszów, Nowiny, Owsianka, Pełczyce, Pustków Wilczkowski, Pustków Żurawski, Racławice Wielkie, Rolantowice, Solna, Szczepankowice, Ślęza, Tyniec Mały, Tyniec nad Ślęzą, Wierzbice, Wysoka, Żerniki Małe, Żurawice.

 

 

Wykaz miejscowości dla gminy Żórawina:

Bogunów, Bratowice-Zagródki, Brzeście, Galowice, Jaksonów, Jarosławice, Karwiany, Komorowice, Krajków, Marcinkowice, Mędłów, Milejowice, Mnichowice, Nowojowice, Nowy Śleszów, Okrzeszyce, Pasterzyce, Polakowice, Przecławice, Racławice Małe, Rynakowice, Rzeplin, Stary Śleszów, Suchy Dwór, Szukalice, Turów, Węgry, Wilczków, Wilkowice, Wojkowice, Żerniki Wielkie, Żórawina.

 

 

Wykaz miejscowości dla Sobótki:

Będkowice, Garncarsko, Górka, Kryształowice, Księgnice Małe, Kunów, Kwieciszów, Michałowice, Mirosławice, Mirosławiczki, Nasławice, Okulice, Olbrachtowice, Przmiłów, Przezdrowice, Ręków, Rogów Sobócki, Siedlakowice, Sobótka, Stary Zamek, Strachów, Strzeblów, Strzegomiany, Sulistrowice, Sulistrowiczki, Świątniki, Tąpadła, Wojnarowice, Żerzuszyce.